Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Úspech nepočujúcej Slovenky v medzinárodnej hudobnej súťaži!

júl 25, 2016 - 10:59
Pianistka Gabika (19) sa presadila medzi 150 súťažiacimi z celého sveta v jedinečnej súťaži medzinárodného hudobného festivalu Beats of Cochlea vo VAršave, ktorý je venovaný deťom, mladým aj dospelým trpiacim poruchami sluchu. Do súťaže sa prihlásili pacienti z celého sveta – Kanady, USA, Ekvádoru, Gruzínska, Nemecka, Kazachstanu či Ruska.
Foto: 
MED-EL

Úspešná Gabika sa narodila ako nepočujúca. Jej rodičia to zistili,  až keď mala 1,5 roka a stále nereagovala na zvuky. O rok neskôr urobili veľký krok a Gabika podstúpila zavedenie kochleárneho implantátu.

V troch rokoch som už mala implantát, učila som sa rozprávať a o chvíľu som už pekne hovorila ako zdravé dieťa, a to vďaka mojej mame,“ spomína Gabika na neľahké detské začiatky. Dnes má pred sebou život muzikantky, a pritom pred 18 rokmi nikto nevedel, či bude niekedy počuť mamin hlas. „Keď som bola malá, nemala som rada hudbu. Otravovala ma až tak, že som mame vypínala rádio v aute. Postupne som si hudbu a hru na klavír zamilovala aj vďaka úžasnej učiteľke a dnes si svoj život bez klavíra už neviem predstaviť. Práve naopak, chcem sa učiť hrať aj na bicie,“ opisuje plány Gabika. „Súťaž mi dala úžasnú šancu vystupovať vo Varšave medzi ostatnými hudobníkmi s implantátmi a reprezentovať Slovensko. Na budúci rok chcem urobiť všetko preto, aby som sa umiestnila ešte vyššie,“ teší sa už teraz mladá hudobníčka.

 Beats of Cochlea je medzinárodná súťaž určená hudobným talentom, ktoré trpia poruchami alebo stratou sluchu. Kochleárny implantát im však dokázal zmeniť život. Vďaka výsledkom modernej vedy a medicíny si aj ľudia s ťažkými poruchami sluchu môžu vychutnávať svoju vášeň. 

- - Inzercia - -