Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Zdravý životný štýl na dosah: Stačí dodržiavať TIETO rady a budete oveľa šťastnejšia

január 11, 2017 - 15:00
0 comments
Veľa žien pri cvičení stráca motiváciu a presvedčenie k tomu, aby niečo dosiahli. Pripravili sme si pre vás pár rád, ktoré všetky trápenia zaženú za hlavu.
Foto: 
Shutterstock

Ak chcete chudnúť, určite to nerobte s “detox” prostriedkami 

Sú zdraviu škodlivé a môžu narobiť veľký neporiadok v našom tele. A už vôbec neverte takým výrobkom, ktoré vám sľúbia o 30 dní úbytok na váhe. Alebo 7-dňová detoxikácia celého tela. Škodia črevám, vášmu žalúdku, niekedy sa dokonca objavia ich vedľajšie účinky aj na pokožke.

Vaša peňaženka pocíti veľký úbytok a vaše telo len prebytok problémov. Nestojí to za to, radšej si upravte stravu, jedzte veľa mrkvy, rôzne smoothie zo zeleniny a ovocia. Vyvážená strava je najlepší “detox”. 

Menšia zámena v pitnom režime  

Skúste si dať challenge a zameniť si všetky sladké nápoje za čistú vodu. Prípadne si do vody hoďte pár kúskov citróna. A čo je ešte lepšie, voda nám pomáha s trávením. 

pitny_rezim.pixabay.jpg

Foto: 
Pixabay

Nastavte si svoju rannú rutinu 

Dobre naštartované ráno sa rovná skvelému dňu. Kým sa začnú pracovné alebo školské povinnosti, skúste si vyhradiť pár minút na to, aby ste sa uvoľnili, dobre a zdravo najedli, alebo si len oddýchli a psychicky sa pripravili na celý deň. Nezabudnite vypiť veľký pohár čistej vody s citrónom alebo zázvorového čaju. Výdatné raňajky v podobe vajíčok so zeleninou, či hrianky s avokádom a údeným lososom, tiež nie sú na zahodenie. 

Malý tip pre vás: každé ráno si na 15 minút zacvičte začiatočnícke cviky z jógy alebo si len sadnite a po niekoľkých sériach zhlboka dýchajte.

ranna_rutina.pixabay.jpg

Foto: 
Pixabay

Jedzte viac tukových jedál!

Áno, vidíte dobre. Veľa ľudí pri chudnutí vyhodí zo svojho jedálnička takmer všetky tuky. A to je chyba. Keď vynecháte veľa tukov, ste o malú chvíľu opäť hladní. Pri jedení tukových jedál (samozrejme, že v primeranom množstve) budete zasýtený dosť dlho, nebudete mať “niečo-by-som-si-dal/a” chvíľky a môžte sa viac sústrediť na pohyb a cvičenie. 

tuky.pixabay.jpg

Foto: 
Shutterstock

Založte si denník 

Alebo nie tak denník ako skôr diár, v ktorom si budete značiť dve veci. V jednom stĺpci budú povinnosti, ktoré musíte urobiť. V druhom stĺpci zasa vaše nádeje a sny, ktoré by ste chceli dosiahnuť. Samozrejme sa to všetko nemusí týkať len životného štýlu, stravovania sa, cvičenia atď. Napríklad v “musím urobiť” stĺpci si zaznačíte raňajky, vyzdvihnúť deti zo školy, napísať seminárnu prácu.

V stĺpčeku “chcela by som dosiahnuť” si zapíšete, že k raňajkám si chcete dať viac zeleniny, alebo vypiť viac vody. Pri vyzdvihovaní detí zo školy nepôjdete autom, ale prejdete sa pešo. Pri písaní seminárnej práce by ste si chceli dávať pauzy a zasýtiť sa ovocím, alebo sa len prejsť na čerstvý vzduch. 
Neuverili by ste, aké skvelé účinky tento diár na vás bude mať. 

diar.pixabay.jpg

Foto: 
Pixabay

Autor: Simona Bučková

- - Inzercia - -