Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Medzinárodný deň tanca: Viete, aké pozitíva nám tanec prináša?

apríl 27, 2018 - 14:00
Rytmické kroky v sprievode chytľavej hudby nás ľahko naladia do dobrej nálady. Psychológovia dokonca tvrdia, že majú kladný vplyv na ľudský mozog, o kondícii nehovoriac. Naviac, ľudia nie sú jediní, ktorí sa dokážu rozvlniť v tempe známej pesničky. Tanec si dokážu užiť aj mnohé zvieratá, napríklad vtáky, ryby, psy alebo dokonca medvede. Oslávte príchod slnečných jarných dní a zatancujte si na váš obľúbený song napríklad v nedeľu 29. apríla, kedy oslávime Medzinárodný deň tanca.
Foto: 

O histórii tanca toho bohužiaľ vieme len málo. Na rozdiel od ostatných činností, na tanec ľudia nepotrebovali takmer žiadne pomôcky, čo historikom v ich pátraní veľmi nepomáha. S istotou však môžeme povedať, že tanec mal vždy silnú symboliku. Ľudia tancovali ešte pred vznikom vyspelých civilizácií, často takýmto spôsobom uctievali božstvo. Okrem toho nie sme jediní, ktorí sa dokážu rozvlniť do rytmu príjemnej hudby. Na tóny pesničiek si zatancujú aj mnohé zvieratá. Papagáje, psy, tulene, ázijské slony alebo dokonca aj medvede. Práve títo roztopašní chlpáči zvykli tancovať na trhoch v nemeckom Bonne, kde sa na nich s obdivom chodieval pozerať dnes už známy predajca cukroviniek Hans Riegel.  Tancujúce medvede sa pre neho stali srdcovou záležitosťou a niet divu, že sa nimi nechal inšpirovať pri výrobe svetoznámych gumených cukríkov HARIBO GOLDBÄREN.

Roztancovaná oslava takmer štyridsiatykrát

Tanec sa často odlišuje podľa kultúr, na všetkých z nás má však rovnako pozitívny vplyv. Zábava v rytme chytľavých songov oslavuje každý rok Medzinárodný deň tanca. Prvýkrát s ním prišla najväčšia svetová kultúrna organizácia - Medzinárodný divadelný inštitút. Jeho dátum stanovila na 29. apríla, aby uctila pamiatku Jeana-Georgesa Noverreho, zakladateľa moderného baletu. Svetová špička z odboru sa tento rok už po 36.-krát zíde v priestoroch Medzinárodného divadelného inštitútu. Profesionálni tanečníci, choreografi, baletní tanečníci, ale tiež taneční študenti a milovníci dobrej hudby sa stretnú, aby spolu oslávili sviatok pompéznym galavečerom. 

Tanec oslavujeme po celom svete

Medzinárodný deň tanca však neznamená len tanečné súboje a show, ale tiež posolstvá od známych osobností. Čo rok, to nový príbeh umelca, ktorý sa snaží motivovať ostatných tanečných nadšencov, stmeliť kolektív a hlavne vzdať poctu každému, kto sa tancu venuje. Podobnú myšlienku propagujú aj známe medzinárodné tanečné festivaly, ako napríklad pestrofarebný karneval v Riu de Janeiro. O výnimočný zážitok sa v brazílskom meste postarajú zástupy extravagantne oblečených členov rôznych škôl tanca, ktorí sa spolu s miliónmi divákov vlnia do rytmu samby.

Zlatá jednotka HARIBO Goldbären

Generáciami overená kvalita, ktorá je najúspešnejším výrobkom spoločnosti už viac ako 95 rokov. Hádam každý pozná tradičnú chuť  Zlatých medvedíkov, ktoré v sebe ukrývajú tajomstvo lesných plodov, citrusov, ale i tropického ovocia. Na gumených medvedíkoch si nemusia pochutnávať len deti, ale pokojne aj dospelí.

- - Inzercia - -