Dnes je piatok, 19.august 2022, meniny má: Lýdia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Austrálčanka čelí vlne kritiky. Dôvod? Rozhodla sa nedojčiť

február 03, 2019 - 12:00
Môžete byť tou najmilujúcejšou matkou na svete. No akonáhle verejne vyhlásite, že svoje dieťa nebudete dojčiť, spustí sa nás vlná kritiky. Ale, oprávnene?
Foto: 

Jesicca Hood z Austrálie je v komunite mamičiek veľmi dobre známa. A to pre úprimnosť, ku ktorej nabáda aj ostatné matky. Po troch deťoch, a krátko pred príchodom štvrtého potomka, totiž vyhlásila, že viac dojčiť nechce. V jej prípade sa totiž laktácia niesla ruka v ruke s množstvom psychických problémov, predovšetkým stavov úzkosti. Keďže ako viacnásobná matka potrebuje byť plne k dispozícii i pre ďalšie deti, po dôkladnom zvážení pre a proti sa s manželom priklonili k riešeniu NEDOJČIŤ.

Po tom, ako dané rozhodnutie prezentovala na sociálnej sieti sa stalo presne to, čo predpokladala. Okamžite ju zaplavila lavína výčitiek zo strany dojčiacich matiek, ktoré ju obvinili zo sebeckého správania a vedomého ochudobňovania vlastného dieťaťa o potrebné živiny.

Jessica tak otvorila pomerne chúlostivú tému: Dojčiť alebo nedojčiť? Podľa jej slov je dojčenie ako také preceňovanou záležitosťou a zabúda sa na základnú rovnicu: spokojná matka = spokojné dieťa. A prešla i k ostrejším slovám: "Je mi smutno až zle z toho, akej šikane zo strany spoločnosti je vystavená matka, ktorá sa rozhodne nedojčiť! O čo je horšia? Kto má vôbec právo súdiť ju? Nejde o subjektívne rozhodnutie každej z nás?"

Na záver nezabudla poďakovať za stovky správ od žien, ktorým svojím postojom dodala odvahu. Pretože faktom ostáva, že téma materstva je nadmieru osobná a žiadna žena, žiadny človek na svete by vám nemal diktovať, ako sa v tomto smere zachovať.

- - Inzercia - -