Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Priateľ ma neustále psychicky vydiera

máj 13, 2019 - 17:30
Odhadnúť správanie môjho partnera vopred je asi nemožné. Miro je veľmi nevyrovnaná osobnosť. Z milujúceho chlapa, ktorý by mi zniesol modré z neba, sa dokáže behom chvíľky zmeniť na hysterického pubertiaka.
Foto: 

Niekoľko mesiacov som mu tieto výkyvy nálad tolerovala, no v poslednom čase čoraz častejšie uvažujem o rozchode. On však tvrdí, že akonáhle niečo také urobím, nedopadne to dobre.  

Ak by som však tvrdila, že Mirov život ma nezaujíma, samozrejme by som klamala. Mám ho rada, prežili sme veľa krásnych chvíľ. No nie som pri ňom šťastná. Cítim, že príbeh nás dvoch sa pomaly naplnil a to považujem za vážny dôvod ísť vlastnou cestou. Bojím sa však, že svoje vyhrážky naplní a strach ma „núti“ zostať s ním. Zrejme ma teraz chápu iba ženy, ktoré zažili niečo podobné.

S Mirom sa poznáme dlhé roky, vlastne od strednej školy. Hoci sme nikdy neboli najlepší kamaráti, stretávali sme sa s rovnakými ľuďmi a partia nás stmelila. Bolo nám spolu fajn. Po určitom čase sa naša partia rozrástla o sympaťáka Ľuboša, po čase môjho frajera. Ani Miro neostal dlho sám. Jeho pozornosť si získala krásna Petra. Veľa času sme trávili vo štvorici. Petra sa mi ale po jednej párty zdôverila, že je z Mira zmätená. Povedala mi, že býva veľmi urážlivý, panovačný a verbálne agresívny.  Akonáhle však vychladne, zmení sa na neskutočného romantika. Sms plné veršov a lásky Petru napokon zakaždým zlomia a situácia sa dookola opakuje.  Pravdepodobne to bol ten moment, keď som mala zbystriť pozornosť.

Približne o pol roka neskôr sa tí dvaja rozišli a v tom čase som, úplnou náhodou, ukončila vzťah s Ľubošom. Odišiel za prácou do zahraničia a našiel si iný objav. Vyplakávali sme jeden druhému na ramene a prešli z kamarátskej roviny do spoločnej postele. Po pár týždňoch som sa k Mirovi presťahovala.

Ani nie po piatich mesiacoch prišla prvá kríza. Pohádali sme sa a ja som bola súčasťou scény, o akej sa mi ani nesnívalo. Miro striedal rev s hrdelným plačom. Kričal, že ma miluje a ja sa k nemu správam ako k handre. Nakoniec ma vyhodil z bytu. Odišla som s kabelkou ku kamarátke a snažila sa spamätať z výjavu, ktorý som prežila. 

Na druhý deň sa mi Miro ozval okolo obeda. Stretli sme sa na neutrálnej pôde. Po mojom príchode do kaviarne sa zmenil na muža snov. Sľuboval mi hory doly a nezabudol viackrát zdôrazniť, ako ma miluje. Uľavilo sa mi a večer sme už zaspávali v objatí. Pár mesiacov nám to fakt klapalo. Všetko sa zmenilo až v ten osudný večer. To už bolo na mňa priveľa.

Celé to začalo nevinne. Nevedeli sme sa dohodnúť, kde strávime letnú dovolenku. Ja som navrhovala romantický pobyt vo wellness centre, on trval na horskej chate s partiou ďalších ľudí. Nemienila som poľaviť. Opäť chytil amok, trieskal o zem všetkým, čo mal po ruke, plakal, že ho nemilujem, nakoniec schmatol kľúče od auta a viac ho nebolo. Odišla som k rodičom, pevne rozhodnutá, že tomuto teátru ukrytému pod formulkou vzťah odzvonilo.

V stručnej sms-ke som mu oznámila, že chcem rozchod. Behom niekoľkých hodín mi zavolal, že umiera s čistým štítom a odpúšťa mi. Mal zvláštne zastretý hlas. Zľakla som sa a bežala k nemu. Tuho spal vedľa prázdnej fľaše vodky. Bol v poriadku. Ihneď po vytriezvení mi oznámil, že ak odídem, dopadne to horšie. Zostala som preto s ním, hoci ho nemilujem. A každý deň sa sama seba pýtam: „Ak ho raz opustím, urobí to, čím sa mi ustavične vyhráža?“

- - Inzercia - -