Dnes je štvrtok, 26.máj 2022, meniny má: Dušan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Viete, čo je pre bezpečnosť vášho dieťaťa v aute najlepšie?

júl 19, 2019 - 13:10
Štatistiky hovoria jasnou rečou. Takmer polovica európskych rodičov je nedostatočne informovaná o legislatíve týkajúcej sa bezpečnosti autosedačiek. Vyplýva to z najnovšej štúdie o prístupe rodičov k bezpečnosti detí pri preprave.
Foto: 

Napríklad technológiu ISOFIX, ktorá predstavuje jeden z najvýznamnejších vývojových úspechov v oblasti bezpečnosti autosedačiek posledného desaťročia, nepozná 44% rodičov. Zhruba polovica rodičov nevie o smernici i-Size. Tá stanovuje prechod medzi sedačkami podľa veľkosti, veku a nariaďuje polohu proti smeru jazdy do veku najmenej 15 mesiacov. V danej oblasti sú najhoršie informovaní Švédi, najlepšie naopak Španieli.

Podľa celoeurópskej štúdie sa štvrtina rodičov rozhoduje pre výmenu autosedačky z dôvodu narodenia ďalšieho dieťaťa, 21% rodičov autosedačku vymenilo, aby uvoľnili miesto v aute a 14% rodičov tak urobilo z hygienických dôvodov. Bezpečnostné požiadavky na správne umiestnenie autosedačky v aute zohľadňuje iba 12% rodičov v Európe. Necelá polovica rodičov otáča autosedačku v smere jazdy vo veku 12 mesiacov dieťaťa či skôr. Dôvodom je nedostatok miesta pre nohy, aby deti mohli sledovať dianie okolo seba, respektíve odhad, že deti sú na otočenie dostatočne veľké. Zle nainštalovaná detská autosedačka býva pritom jednou z hlavných príčin zranení detí pri dopravných nehodách.

Na prvom mieste bezpečnosť

Cieľom spoločnosti Volvo je, aby deti cestovali v aute čo najpohodlnejšie a najbezpečnejšie. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je vybrať pre nich ideálnu detskú bezpečnostnú sedačku. Jedinečný prístup spoločnosti k detskej bezpečnosti sa prejavuje tým, že Volvo navrhuje detské bezpečnostné sedačky, ktoré musia prejsť náročnými bezpečnostnými testami odrážajúcimi reálne dopravné situácie. Na základe získaných informácií potom spoločnosť Volvo vhodným spôsobom upravovuje ich konštrukciu. V súlade s víziou spoločnosti Volvo Cars by od roku 2020 nemal byť v nových vozidlách Volvo nik smrteľne ani inak vážne zranený.

Dávame do pozornosti

Najnovšími bezpečnostými technológiami, ktoré chránia to, čo je vám najdrahšie - vaše deti, disponuje nové Volvo XC60. Ide o SUV crossover strednej veľkosti s jedinečným škandinávskym charakterom. Inovačné, intuitívne technológie spájajú vás a vaše vozidlo s okolitým svetom. V jeho kabíne sa snúbi výnimočná úroveň remeselného spracovania s každodennou využiteľnosťou a za volantom máte vozidlo plne pod kontrolou. Dokonale prepracovaný podvozok zaručuje rovnováhu medzi komfortom i kontrolou nad vozidlom. Viac informácií nájdete TU.

Interiér luxusného auta je plne prispôsobený aj detským autosedačkám, vďaka čomu si ratolesti cestovanie náramne užívajú:

Zdroj foto: Ramon Leško

Zdroj informácií: www.volvocars.com

- - Inzercia - -