Dnes je piatok, 19.august 2022, meniny má: Lýdia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Medická záhrada - miesto oddychu a detských radovánok

august 23, 2019 - 18:05
Dni sa skracujú, noci predlžujú, prázdniny sa pomaly chýlia ku koncu. Počasie nám stále žičí. Aj posledné prázdninové dni sľubujú veľa slniečka a príjemné teploty. Dni ako stvorené pre piknik a oddych v jednom z najkrajších verejných parkov v Bratislave.
Foto: 
Ramon Leško

Medická záhrada je nielen miesto ako stvorené pre piknik a oddych, je to aj miesto, kde môžete stráviť spolu so svojimi ratolesťami takmer celý deň.

Už ráno si môžete pochutiť na výbornej káve a chutnom koláčiku na trhovisku na Poľnej. Trhovisko nie je veľké, ale koláčiky a kávička sú výborné. Okrem toho ponúka čerstvé kvety a zeleninu.

 Po dobrej kávičke sa stačí presunúť na obľúbené detské ihrisko. Ak majú detičky chuť na divadielko v prírode, ste na správnom mieste. Celé leto Staré Mesto už niekoľko rokov pripravuje divadelné predstavenia. To posledné si môžete prísť vychutnať už tento pondelok . Divadlo Jaja predstaví rozprávku Divoška a Ramptantinton.

Po rozprávke sa môžete ísť osviežiť do príjemnej kaviarničky Domček alebo si prečítať dobrú knihu v Letnej čitárni.

Ak máte chuť na obed, zelené zavlažované trávniky vám ponúkajú nielen oddych, ale aj príjemné miestečko na piknik.     

 Ak  si chcete zacvičiť alebo si vypočuť poéziu, opäť ste na správnom mieste. V lete sa cvičí každý utorok a štvrtok dvakrát za deň. Poézia alebo príbehy sa čítajú v tráve a celé letu je tu otvorená už spomínaná Letná čitáreň.  

Medická záhrada  je  súčasťou centra Bratislavy a srdcom Starého Mesta. Centrálny priestor tvorí fontána Labute, ktorú navrhol akad. soch. Pavol Mikšík. V záhrade nájdete pomník známeho slovenského spisovateľa Martina Kukučína a významného maďarského básnika slovenského pôvodu Sándora Petőfiho. Záhrada bola pôvodne súčasťou rozsiahleho paláca, ktorý dal v časoch Márie Terézie postaviť Gróf Ján Gobert z Aspremontu. 

Dnes záhradu spravujú  Technické služby Starého Mesta. Minulý rok tam mestská časť nainštalovala nový zavlažovací systém a zrekonštruovala toalety. Len pred pár dňami tam pomáhali ľudia bez domova z OZ Stopa natierať lavičky.

medicka.jpg

Foto: 
Ramon Leško
Trhovisk Poľná

ihrisko_medicka.jpg

Foto: 
Ramon Leško
Detské ihrisko

med.jpg

Foto: 
Ramon Leško
Pohľad na fontánu

medickas_6.jpg

Foto: 
Ramon Leško
kaviarnička Domček

medicka_5.jpg

Foto: 
Ramon Leško
Úprava Medickej záhrady

medicka_4.jpg

Foto: 
Ramon Leško
Medická záhrada

 

- - Inzercia - -