Dnes je piatok, 19.august 2022, meniny má: Lýdia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Povinný oddych pre maminy

január 11, 2020 - 21:56
Oddych je rovnako potrebný ako výkon, prosím nezabúdajme na to. Aby sme mohli odovzdať našim deťom veľa potrebujeme pravidelne dobíjať baterky aj my.
Foto: 
pixabay.com

Príjemnu nedeľu vám prajem milí rodičia.

Prehupli sme sa do nového roka, verím, že ste oprali tie kopy šatstva po dovolenke a detičky sú opäť usalašené v škôlkach a školách. Možno ste si niektorí dali predsavzatia, ktoré ste už stihli aj porušiť, ale aj o tom to je. Vnímať prítomnosť a užívať si krásy toho čo nám život podsúva. Dennodenne je okolo nás veľa motívov, ktoré nás môžu posunúť, ukázať nám, že cesta po ktorej kráčame možno nie je úplne vhodná pre nás. Sú to univerzálne zákony čo platia rovnako aj pri deťoch. My ženy sme ako maminy veľmi ovplyvniteľné. Materstvo sa v školách nevyučuje a každá z nás sa snaží dať zo seba maximum., niekedy na úkor nás samých. Píšem to kvôli tomu, že pozorujem túto zrýchlenú dobu a snažím sa vedome spomaliť, venovať sa sebe , dieťaťu aj práci s čo najväčším pokojom  a zodpovednosťou.

tea-381235_1280.jpg

Čas pre seba
Čas pre seba
Foto: 
pixabay.com

Ak je to čo len trochu možné odovzdajte potomka starým rodičom a vyrazte si sa zábavou či oddychom. Sama, s partnerom, s kým len chcete len nezabudnite dobíjať baterky pravidelne. Mať deti je fyzicky aj emočne veľmi náročné a pokiaľ cítite, že začínate byť unavena, spomaľte. 

Všetky dobré veci potrebujú čas

- - Inzercia - -