Dnes je piatok, 19.august 2022, meniny má: Lýdia
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Viete, ktoré potraviny do chladničky NEpatria?

marec 10, 2020 - 10:30
Ak patríte k ľuďom, ktorí po príchode z obchodu „nahádžu“ celý nákup do chladničky, zbystrite pozornosť. Niektoré potraviny tam totiž nepatria.
Foto: 

Cibuľa

Cibuľu do chladničky uložte iba v prípade, ak ju už rozrežete. V opačnom prípade by mala putovať do komory, kde ju chránite pred zmäknutím a plesňou. Rovnako je to i s cesnakom. Po tom, ako načnete jeho hlavičku, je dobré zvyšné strúčiky spotrebovať do desiatich dní.

Banány

Obľúbené ovocie by nemalo byť vystavené priamemu slnku, ale ani chladu. V chladničke banány začnú hnednúť a ich šupka bude posiata tmavými škvrnami.

Orechy

Orechy majú schopnosť nasiaknuť pach iných potravín v chladničke, ich plnú chuť najlepšie zachováte skladovaním na tmavšom mieste a pri izbovej teplote.

Zemiaky

Sú plné škrobu, ktorý sa vplyvom chladu rozkladá. To je dôvod, prečo zemiaky uložené v chladničke menia chuť a nasladnú.

Citrusy

Možno vás to prekvapí, no citrusové plody strácajú v chladničke šťavnatosť a vysychajú. Najlepšie sa im darí v komore (prípadne v dobre vetranej kuchyni), a to v miske alebo v košíku.

Rajčiny

Ideálne je skladovanie rajčín pri izbovej teplote, v chladničke totiž môžu stratiť chuť a ich dužina sa stáva skôr kašovitejšia.

 

Zdroj: www.huffingtonpost.com

- - Inzercia - -