Dnes je piatok, 19.august 2022, meniny má: Lýdia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Odišla z veľkej agentúry, aby si splnila sen. Vytvorila nový koncept obliekania

december 12, 2020 - 03:57
Miluje život. Od detstva ju fascinuje rozmanitosť a detaily okolitého sveta. Možno aj preto si vysnívala prácu v reklame. Sen sa jej splnil a neskôr sa dokonca postavila do čela jednej z tých najpoprednejších agentúr.
Foto: 
pokids

Pomáhala budovať mená rôznych značiek, no po čase ju čoraz viac lákalo vybudovať si tú vlastnú. Dnes si Tina plní svoj ďalší sen. Vďaka mikinám pre deti a dospelých.

Termíny, plány, vizualizácie, texty, slogany,... Taký bežný deň človeka pracujúceho v kreatívnom prostredí alebo v korporácii. Nečudo, že starostlivosť o klienta si často vyžiada svoju dať. „Keď niečo robíte s vášňou, môže sa stať, že zabudnete na seba. To isté bol aj môj prípad. Práci som venovala tak veľa času, až som prestala žiť svoj vlastný život. Dokonca som okúsila trpkú príchuť vyhorenia,“ priblížila svoj príbeh Tina. Vedela som, že je čas zmeniť prostredie a nájsť novú energiu. A tak som dala v práci výpoveď.“

Radosť do vrecka

Netrvalo to dlho, no kreatívne prostredie a práca začali Tine po čase chýbať. „Roky som nosila v hlave myšlienku priniesť do tohto uponáhľaného sveta niečo nové, zábavné. Mojou veľkou vášňou je móda. Fascinuje ma, ako dokáže nenásilne ovplyvniť celé ľudstvo. Vyjadrujeme ňou náladu, postoj človeka i spoločnosti. A tak bolo rozhodnuté. Podporou mi bola rodina aj kamarátka Evka, ktorým patrí veľká vďaka,“ hovorí o svojich začiatkoch v móde Tina.

pokids.jpg

Foto: 
pokids

Bezprostrednosť a svet bez uniformity zhmotnila do mikín, ktoré sa prispôsobia nositeľom. Malým aj veľkým. „Keď som hľadala radosť v bežných dňoch, inšpirovala som sa vlastnými deťmi, ktoré dokážu každý jeden problém strčiť do vrecka. A zároveň aj veci, ktoré majú momentálne najradšej. Tak vznikli mikiny Pokids. Umožňujú vytvoriť si odev podľa svojich potrieb a nálady. Malí aj dospelí si môžu vybrať, aké vrecko si na mikinu dajú a hlavne kam. Vrecká sú rôznej veľkosti, rôznych farieb a motívov,“ opisuje jedinečné mikiny Pokids a ich pôvod Tina.

Zároveň verí, že sa stane inšpiráciou pre mnohé ďalšie ženy. Ako hovorí, takých ako ona, musí byť ešte oveľa viac. „Balansujeme medzi pracovnými povinnosťami a rodinou. Inšpiráciou by nám mali byť naše deti. Tie neriešia zbytočnosti a životom sa takpovediac ‚prehrajú‘. Aj preto sú mikiny Pokids hravé, veselé, pestré. Variabilné vrecká si môžu deti aj dospelí vymeniť kedykoľvek za nové. Veríme, že motivujeme aj ostatné ženy, ktoré cítia, že potrebujú zmenu. Netreba sa báť urobiť niečo odvážne. Veď práve tak si môžu  do svojich životov opäť vliať radosť, farby, bezstarostnosť a starosti schovať do vrecka,“ dodáva Tina.

- - Inzercia - -