Dnes je piatok, 19.august 2022, meniny má: Lýdia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Základné tipy na zlepšenie jedálnička

január 10, 2021 - 20:35
Jedlo je základnou fyzickou potrebou každého jedného človeka. Dokonca stojí skoro na vrchole. Všetci ľúbime papať, no dávaj pozor, aby sa ti tvoja prílišná chuť do jedla nestala osudnou.
Foto: 
unsplash.com

Legenda hovorí, že malé percento populácie bolo bonusovo požehnané, a to práve tým, že môžu zjesť čokoľvek v akomkoľvek množstve, no ručička na váhe sa nepohne ani o milimeter. Ja osobne patrím do skupiny ľudí, ktorí by pri kalorických jedlách mali dýchať veľmi plytko, pretože už len z prudkého nádychu naberú 4 kilá.

Preto je nevyhnutné nájsť vyhovujúce a hlavné zdravé alternatívy ako svoj jedálniček spestriť, ale zároveň zlepšiť.

1. Základom je dodržiavať pitný režim. Vyššie v tomto článku sme spomínali, že jedlo ako také stojí takmer na vrchole našich fyzických potrieb. Vieš prečo je skoro na vrchole? Pretože pred ním je voda. Voda je najdôležitejším stavebným kameňom a ako sa vraví „moje telo, môj chrám“. Dopraj svojmu chrámu hydratáciu inak sa mu môže prinajmenšom neustále točiť hlava.

435.jpg

Foto: 
unsplash.com

2. Zelenina a ovocie. Na svete existuje abnormálne množstvo druhov zeleniny a ovocia. Ja sama začínam skúšať ovocie a zeleninu, s ktorou som sa kedysi nemala možnosť stretnúť a poviem vám, je to fascinujúce. Nie všetko ti bude chutiť, to je jasné, no pravdepodobne ostaneš milo prekvapená, čo všetko si obľúbiš. Ďalšia vec je, že zelenina je jedlo, ktoré môžeš skonzumovať aj vo väčších dávkach.

3. Alkohol by mal byť tabu. Nie, nenútim ťa byť abstinentom, ale keď už aj budeš na nejakej žúrke (čo sa najbližšie stane zrejme až v nasledujúcom roku) každý jeden shot znamená zbytočne veľa cukru. Ohľadom tejto témy si mohla vidieť vtipnú scénku aj vo filme Jurský svet, kde sa Owen pýtal Claire, ktorá diéta nepovoľuje tequilu, pričom mu povedala, že prakticky žiadna. A mala pravdu.

- - Inzercia - -