Dnes je piatok, 19.august 2022, meniny má: Lýdia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tipy na zlepšenie jedálnička 2

február 05, 2021 - 18:20
Začiatkom roka sme ti poradili ako zlepšiť svoj jedálniček pokiaľ chceš skutočne naplniť svoje vlastné očakávania. Dnes prichádzame s druhou časťou.
Foto: 
pexels.com

Pri samotnom cvičení síce spaľuješ kalórie, a nie málo, no celkový efekt môže ostať niekde v medzi priestore. Prečo? Jednoducho preto, lebo si nesleduješ koľko kalórii v skutočnosti naberáš a koľkých z nich sa zbavuješ.

V prvej časti lepšieho jedálnička sme ti spomenuli malý zázrak v podobe kalorických tabuliek. Tie ťa budú sprevádzať na ceste za vytúženým telom. Zapisuj si do nich jedlá a množstvá, ktoré za deň prijmeš. Rovnako do nich vkladaj aj záznamy o svojej výdajnej činnosti. Spravidla by si nemala presiahnuť limit, ktorý je individuálny vzhľadom na tvoje dispozície.

Po lopate povedané, ak neprestaneš jesť jedlá s vysokým podielom kalórii, môžeš cvičiť aj 5 krát do týždňa, ale jediné čo sa ti podarí, je udržiavať svoju doterajšiu váhu. Aké zmeny v jedálničku ti môžu pomôcť?

1. Nahrádzaj bežné cereálie ovsenými vločkami

2. Miesto presoľovania zvoľ viac byliniek

3. Miesto kávy si daj čistú vodu alebo matcha čaj

4. Obmedz príjem mäsa – obmedziť neznamená vysadiť

5. Zdravé bielkoviny – zaraď do jedálnička napríklad syry, strukoviny, vajíčka, tofu, tempeh, quinou...

6. Ak čokoládu tak aspoň 75%

7. Najpodstatnejšie je stravu vyvažovať a neobmedzovať sa hladovkami

531.jpg

Foto: 
pexels.com

Vo všeobecnosti platí, že diéta v štýle „na dobro prestanem s touto a touto potravinou“ ti neprinesie nič iné ako jojo efekt. Rob kroky, ktoré sú pre teba a tvoje telo prirodzené. Netreba ho trýzniť šokovou terapiou. Zároveň pomôže ak znížiš čas strávený pred obrazovkou. Keď pozeráš televízor je celkom prirodzené, že dostaneš chuť na niečo, čo môžeš popri sledovaní chrumkať.

Začleň do harmonogramu aspoň jednu-dve aktivity a choď na to postupne. Nikto predsa nedokáže urobiť zázraky na počkanie. Obrň sa trpezlivosťou a nevzdávaj sa. Akonáhle si na nový režim zvykneš, pobadáš vysnené zmeny.

- - Inzercia - -