Dnes je štvrtok, 26.máj 2022, meniny má: Dušan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tehuľky pozor! Máte už na príchod bábätka všetko pripravené?

november 03, 2021 - 16:00
Rok 2021 bol od svojho začiatku poznačený pandémiou Covid-19, ktorá však okrem všetkého negatívneho, čo so sebou priniesla, mala aj jednu pozitívnu stránku. Tento rok je totiž na Slovensku veľmi silný v počte budúcich mamičiek, ako aj v počte novonarodených bábätiek. Budúce mamičky zbystrite pozornosť – ste na príchod bábätka pripravené? Máte už nakúpenú základnú detskú výbavičku?
Foto: 
Shutterstock

Čo by ste mali pre vaše dieťatko zaobstarať ešte pred samotným pôrodom?

Medzi základnú výbavu určite patria detský kočík a „vajíčko“, respektíve detská autosedačka, ktorú budete potrebovať pri prvej ceste bábätka autom – z pôrodnice domov. V súčasnosti je na trhu veľký výber kočíkov, treba si dať však pri nákupe pozor najmä na kvalitu a bezpečnosť kočíka, ktoré spočívajú v jeho stabilite na ceste a rovnako tak v spoľahlivosti brzdy.

kocik.jpg

kočík pre bábätko
Foto: 
Andrej Kližan

vajicko.jpg

vajíčko, resp. detská autosedačka do auta
Foto: 
Andrej Kližan

Vanička, kúpeľový teplomer, mäkučká froté osuška, detský sprchový gél, olejček, detské nožničky na nechty a mäkká kefka na vlásky sú neodmysliteľnou súčasťou večerného SPA rituálu všetkých rodičov s bábätkom.

vanicka.jpg

vanička na kúpanie bábätka
Foto: 
Andrej Kližan

Detská polohovateľná postieľka, v ktorej môže bábätko spávať niekoľko rokov, vankúšik, paplónik či nepremokavá plachta predstavujú základnú výbavu detskej izbičky. Niektoré mamičky uprednostnia postieľku, ktorú je možné prisunúť k manželskej posteli, pre iné je dôležité, aby bábätko od narodenia spinkalo vo vlastnej izbičke. V druhom prípade odporúčame vybaviť postieľku monitorom dychu a detskou opatrovateľkou s kamerou, aby ste mali bábätko vždy pod dohľadom, aj keď s ním práve nie ste priamo v jeho izbičke.

postielka.jpg.jpg

postieľka pre bábätko
Foto: 
Andrej Kližan

Plienočky – bavlnené alebo jednorazové, rukavičky, čiapočka, zavinovačka, dupačky či košieľka rovnako tak patria k základnej výbavičke každého bábätka.

Veľmi praktická je aj odsávačka soplíkov, pretože bábätko soplík nedokáže samé vyfúknuť von. Cumlíky najmenšej veľkosti, plyšová hračka do postieľky či hračky s možnosťou pustiť príjemnú hudbu môžu bábätko upokojiť a spríjemniť mu zaspávanie.

Veľmi praktický je aj prebaľovací pult alebo prebaľovacia podložka, kde si bábätko vždy pohodlne uložíte počas prebaľovania.

zavinovacka.jpg

zavinovačka pre bábätko
Foto: 
Andrej Kližan

K detskej výbavičke môžeme, samozrejme, zaradiť aj množstvo ďalších vecí ako napríklad digitálny teplomer, kôš na použité jednorazové plienky, detskú deku do kočíka či v zime teplý fusak.

Red
Foto: Andrej Kližan     

- - Inzercia - -