Dnes je sobota, 22.január 2022, meniny má: Zora
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pletená móda. Trend, ktorý vás zahreje

november 05, 2021 - 08:24
Pre krásu už viac nemusíte trpieť zimou. Teplé, štýlové a hlavne pletené... sa v dnešnej dobe nosí ozaj všetko. Neprekvapíte už ani pletenou čelenkou či kabelkou, nehovoriac o vestách, svetroch a obľúbených kardigánoch. Ako obvykle, aj tento trend má svoje začiatky v minulosti, rovno pri legendárnej Coco.
Foto: 
shutterstock.com

Patou vs Chanel 

V 20. rokoch minulého storočia bol francúzsky elegán Jean Patou rovnako známy ako Coco Chanelová. Dnes už toto meno pozná málokto. V tej dobe však pre Coco predstavoval jednu z hlavných konkurencii v svetovom módnom priemysle. Obliekal najväčšie herecké, tanečné a športové hviezdy. Slávnej tenistke Suzzane Lenglenovej navrhol pletený dres s krátkymi rukávmi, čo predstavovalo odvážny krok smerujúci k novým úpletovým trendom. Jeho vzorované svetre so zladenými doplnkami neboli cenovo dostupné pre každého. Na trhu preto začali vznikať aj ich lacné verzie. Obľúbený pohodlný trend vyústil až do celých pletených kompletov určených na voľnočasové chvíle pri Riviére. Často sa práve tomuto návrhárovi pripisuje objav pleteného svetra. Faktom však ostáva, že Coco si obliekla dlhý pletený sveter na pláži v Normandii už v roku 1913. Dovtedy sa tento druh úpletu nosil len na spodnú bielizeň. Výstredná Coco však túto látku považovala za skvelý materiál určený aktívnej modernej žene a šila z neho rozmanité kostýmy či plášte. 

Na doma i v práci

V súčasnosti sú pletené odevy stále veľmi trendy kúskom, ktorý by nemal chýbať vo vašom jesenno-zimnom šatníku. Okrem toho, že vás zahrejú, sú štýlové a naozaj rozmanité. Pokojne môžete siahnuť po pletených estetických šatách či sukni. Voľnosť a pohodlnosť doma aj v zamestnaní vám naopak zaručia všadeprítomné oversize roláky v teplých farbách. Pre odvážnejšie povahy s chuťou experimentovať sú zaujímavými kúskami aj pletené kostýmy či kombinézy. Od éry Coco Chanelovej až dodnes módnym úpletom počas chladných dní nič nepokazíte. A pri kúsku kreativity a šikovnosti si ich môžete počas dlhých večerov upliesť aj doma. 

- - Inzercia - -