Dnes je sobota, 22.január 2022, meniny má: Zora
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Plošné zatváranie škôl konzultujú regionálne úrady verejného zdravotníctva s odborníkmi

december 01, 2021 - 22:08
Dištančná forma vzdelávania je dôležitý nástroj v zlej epidemiologickej situácii. Konštatuje to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ), ktorý považuje prechod na dištančnú formu vzdelávania na školách za dôležitú. Potvrdzuje to miera incidencie COVIDu-19 a fakt, že momentálne neexistujú triedy, ktoré by nemali problém s nákazou.
Foto: 
canva.com

„Deti priamo neplnia covidové lôžka v nemocnici, avšak, bohužiaľ, zohrávajú významnú úlohu v mechanizme prenosu tohto ochorenia na členov spoločnej domácnosti, ktorí ho následne môžu zanášať ďalej. Pri viac ako 3400 hospitalizovaných pacientoch preto musíme využiť každý dostupný a efektívny mechanizmus, aby sme šírenie ochorenia spomalili. A to okamžite,“ zdôraznila hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

Ako informuje ÚVZ v tlačovej správe, regionálne úrady verejného zdravotníctva si uvedomujú vážnosť rozhodnutí o plošnom prerušení prezenčného vyučovania vo svojich územných obvodoch. Tieto kroky sú prijímané v spolupráci s miestnymi krízovými štábmi, pandemickými komisiami bezpečnostnými radami a inými rezortmi či inštitúciami.

„Pri svojich rozhodnutiach sledujeme dynamiku ochorenia v populácii, veľkosť a rozsah ohnísk nákazy, lokality, odkiaľ deti dochádzajú,“ uzavrela Račková s tým, že do úvahy sa berie preplnenosť nemocníc, incidencia, počet hospitalizácií detí a podiel nakazených podľa vekových kategórií. Rovnako sa sleduje vek a riziko exponovaných učiteľov, miera zaočkovanosti na školách ako aj v regióne.

- - Inzercia - -