Dnes je piatok, 19.august 2022, meniny má: Lýdia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jamie Olivier vyhral spor proti McDonald's

december 11, 2021 - 09:00
McDonald's prehráva právny súboj so šéfkuchárom Jamiem Oliverom, ktorý dokázal, že jedlo, ktoré predáva, nie je vhodné na požitie, pretože je vysoko toxické.
Foto: 
shutterstock

Šéfkuchár Jamie Oliver vyhral bitku proti najväčšiemu reťazcu nezdravých potravín na svete. Oliver dokazuje, ako sa vyrábajú burgre. Podľa Olivera sa tučné časti mäsa "umyjú" amoniakom a potom sa použijú v obale mäsovej "koláče" na naplnenie burgeru. Pred týmto procesom podľa moderátorky už toto mäso nebolo vhodné na ľudskú konzumáciu. Oliver, radikálny aktivistický šéfkuchár, ktorý viedol vojnu proti potravinárskemu priemyslu, hovorí: Hovoríme o mäse, ktoré by sa predávalo ako krmivo pre psov a po tomto procese by sa podávalo ľuďom. Okrem kvality mäsa je kyselina amónna zdraviu škodlivá. Oliver hovorí toto: "Proces ružových sračiek". Aký príčetný človek by dal dieťaťu do úst kus mäsa namočeného v amónnom vodíku?

V ďalšej zo svojich iniciatív Oliver ukázal, ako sa vyrábajú kuracie nugetky: po výbere tých "najlepších častí" zvyšok: tuk, koža, chrupavka, vizuál, kosti, hlava, nohy, sú podrobené mek split smoothie canica - je to eufemizmus, ktorý e nžinieri používajú v jedle, a potom tú krv ružovú pastu je deodorant, bielený, znovu osviežený a premaľovaný, namočený v múke a vyprážaný melcocha, toto sa ponecháva v obvykle čiastočne hydrogenovaných olejoch, teda v toxínoch. Potravinársky priemysel využíva amónny vodík ako antimikrobiálny prostriedok, ktorý umožnil McDonald's používať vo svojich burgroch mäso, ktoré nie je vhodné na ľudskú konzumáciu. Ešte znepokojujúcejšia je však situácia, že tieto látky na báze amónneho vodíka sú považované za "zákonné zložky vo výrobnom procese" v potravinárskom priemysle s požehnaním zdravotníckych úradov na celom svete o. Takže spotrebitelia nikdy nebudú schopní zistiť, aké látky dávajú do našich potravín.

Ešte máte chuť na hamburger?

- - Inzercia - -