Dnes je štvrtok, 26.máj 2022, meniny má: Dušan
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Pre portál úradu vlády Matovič ako premiér neexistoval

január 16, 2022 - 11:33
Na webovej stránke úradu vlády nie sú zachytené personálne zmeny na čele kabinetu a jednotlivých ministerstvách v tomto volebnom období. Portál neuvádza, že Igor Matovič (OĽaNO) bol premiérom a ani to, že ministrom zdravotníctva bol Marek Krajčí (OĽaNO) a ministrom pôdohospodárstva Ján Mičovský (vtedy OĽaNO). Na webe sú zverejnení len aktuálni členovia vlády.
Foto: 
SITA

Úrad vlády neodpovedal, prečo na svojej webovej stránke pri členoch vlády neuvádza personálne zmeny, ktoré sa udiali vlani po demisii premiéra Matoviča. Pre návštevníka portálu sa tak navodzuje dojem, ako keby bol Eduard Heger (OĽaNO) predsedom vlády od začiatku tohto volebného obdobia.

Po voľbách v marci 2020 sa postavil na čelo vlády Matovič. Výsledkom vlaňajšej marcovej vládnej krízy bola jeho demisia, a teda aj odstúpenie celého kabinetu. Krátko predtým 12. marca 2021 podal demisiu minister zdravotníctva Krajčí. Prezidentka Zuzana Čaputová 1. apríla 2021 vymenovala Hegerovu vládu. Matovič v nej zaujal pozíciu vicepremiéra a ministra financií. V novej vláde už bol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO). Minister pôdohospodárstva Mičovský bol členom Matovičovej i Hegerovej vlády. Prezidentka Mičovského demisiu prijala 8. júna 2021 a zároveň vymenovala jeho nástupcu Samuela Vlčana.

- - Inzercia - -