Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vedeli ste, že Novak Djoković ovláda 11 jazykov?

január 20, 2022 - 09:30
Okolo osoby Novaka Djokovića bolo v poslednej dobe veľmi rušno. Svojim prístupom k očkovaniu rozdelil ľudí na dva tábory, tí ho buď milujú ešte viac ako doteraz, alebo nenávidia. Zatiaľ vyzerá, že šou je nateraz skončená. Z Austrálie bol deportovaný a v hre je aj jeho neúčasť na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros.
Foto: 
SITA

Na základe finálneho rozhodnutia troch sudcov vyššieho federálneho súdu musel 34-ročný Srb opustiť krajinu, keďže súdne autority jednomyseľne podporili právo ministra pre imigráciu Alexa Hawkeho zrušiť jeho austrálske víza. Djokovič podotkol, že sa proti rozsudku neodvolá.

"V krátkosti by som sa chcel vyjadriť k verdiktu dnešného súdneho pojednávania. Teraz si vezmem nejaký čas na odpočinok a zotavenie, kým sa k tomu vyjadrím. Momentálne som mimoriadne sklamaný z rozhodnutia súdu o zamietnutí mojej žiadosti o súdne preskúmanie rozhodnutia ministra zrušiť moje víza," uviedol Djokovič v oficiálnom vyhlásení.

Teraz si však posvietime na jeho jazykový talent, ktorý zdá sa, majú Djokovićovci v rodine. „Nie je to niečo, čo sa naučíš. Musíš to mať skrátka v sebe. Obaja moji bratia hovoria niekoľkými jazykmi. Myslím, že je to niečo, čo máme v rodine,“ povedal v rozhovore pre NDTV v roku 2012. 

Okrem svojho materinského jazyka – srbčiny – hovorí aj plynulou angličtinou, francúzštinou, čínštinou, nemčinou, taliančinou, španielčinou, arabčinou, ruštinou, portugalčinou a japončinou. Je známy počinom, že pred médiami neraz prehovorí v inom jazyku, než tým, s ktorým s ním novinári komunikujú. Môžeme to nazvať nadhľadom, humorom, alebo jeho svojskou osobnosťou, v každom prípade sa radí medzi polyglotov. Tí poznajú a používajú minimálne štyri jazyky. 

Srbi sú okrem iného známy aj svojou láskou k jedlu, ktorou disponuje aj Novak. A to natoľko, že si v Monaku otvoril vlastnú vegánsku reštauráciu. „Vďaka svojej rodine som vždy miloval jedlo. Ale až ako športovec sa pre mňa stalo niečím viac. Považujem ho za palivo, ktoré určuje, ako hrám, ako sa zotavujem a aký som na ihrisku ostražitý. Veľkú časť svojho profesionálneho úspechu pripisujem svojej strave,“ povedal pre Forbes.

EQVita - Novak Djokovic's vegetarian restaurant in Monaco

Navštívili ste ju niekedy?:)

- - Inzercia - -