Dnes je štvrtok, 26.máj 2022, meniny má: Dušan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rodina z Anglicka drží svetový rekord v počte súrodencov majúcich albinizmus

január 22, 2022 - 16:00
Rodina s albinizmom uviedla, že sa snažila o uznanie v Guinessovej knihe rekordov, aby vytvorila pozitívny obraz po rokoch šikanovania práve kvôli tomuto stavu.
Foto: 
Instagram BBC News

Najstarší Naseem Akhtar povedal, že „to, že je Ázijčan, ale nevyzerá ázijsk“, spôsobilo, že problémy s identitou sa stali „masívnymi“. Dúfa, že ich príbeh pomôže iným ľuďom prekonať ich vlastné vnútorné „zápasy“. Albinizmus ovplyvňuje produkciu melanínu a ľudia s týmto ochorením môžu mať pokožku, ktorá sa ľahko spáli na slnku, a problémy s očami, vrátane slabého zraku. Pani Akhtar (42) povedala, že je nadšená zvyšovaním povedomia a snaží sa "uľahčiť život iným ľuďom s albinizmom". Rodičia Aslam a Shameem, obaja 65-roční, sa narodili v Pakistane a tento stav preniesli aj na ich deti vo veku od 42 do 27 rokov.

Pani Akhtar si spomenula, že sa cítila „byť iná“ asi od troch alebo štyroch rokov. Povedala: „Mala som inú farbu ako moji strýkovia a tety a môj starý otec a stará mama."

"Ale v škole sme mali sieť podporných pracovníkov, ktorí nám pomáhali s čímkoľvek," povedala. "Avšak šikanovanie pokračovalo a prestalo až po nástupe na vysokú školu. Myslím si, že možno preto, že viac ľudí pochopilo šikanovanie a rasové povedomie a vlastne všetko - počas môjho detstva to tak nebolo," vysvetľuje Naseem Akhtar.

Od získania svetového rekordu v máji 2021 pán Rafi povedal, že dostal gratulácie od ľudí z Coventry, kde väčšina rodiny stále žila, čo bolo „naozaj pekné“. "Premenili sme to na pozitívum," povedal. "Môže to byť na vzdelávacie účely, môže to pomôcť vybudovať našu sebadôveru." Jeho sestra Achtar povedala, že časom si obľúbila svoj albinizmus, pretože si uvedomila, že jej dáva "jedinečný pohľad na život".

(zdroj: BBC news)

- - Inzercia - -