Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tip na dnešný program: Čo sme komu všetci urobili?

máj 19, 2022 - 14:00
Spoločnosť CinemArt prináša do našich kín francúzsku snímku Čo sme komu všetci urobili?, ktorá uzatvára podarenú trilógiu o jednej obyčajnej rodine plnej tradične netradičných stereotypov.
Foto: 
Arnaud Borel

Claude a Marie Verneuilovci v prvom filme vydali svoju štvrtú dcéru a v druhom úspešne udržali všetky svoje dcéry a ich rodiny vo Francúzsku, čo nebolo také ľahké- napokon každá sa vydala za príslušníka inej národnosti či rasového pôvodu.

co_sme_08.jpg

Tip na dnešný program: Čo sme komu všetci urobili?
Foto: 
Arnaud Borrel

Hoci by sa mohlo zdať, že po dvoch častiach je už zápletka vyčerpaná, ukázalo sa, že humor korčuľujúci po tenkom ľade politickej a kultúrnej korektnosti je večný a s ľahkosťou pokračuje ďalej. Autorov treba vyzdvihnúť v tom, že tenká hranica v žiadnej epizódke nie je prekročená a humor je poňatý skutočne kultúrne. Stereotypy, ktoré jednotlivé postavy cez rôzne situácie znázorňujú, sú pritom zakorenené hlboko v každom jednom z nás- a to nie je na škodu si uvedomiť.

co_sme_06.jpg

Tip na dnešný program: Čo sme komu všetci urobili?
Foto: 
Arnaud Borrel

Ak sa chcete zabaviť, túto snímku, určite nevynechajte. Francúzsky režisér a scenárista Philippe de Chauveron sa opäť s témami vyhral a vy sa vďaka tomu budete chytať od smiechu za brucho. Vnímavý divák však pri záverečných titulkoch predsa len odíde s pocitom, že tentokrát je téma už skutočne uzavretá a ide o definitívny koniec vtipného príbehu jednej obyčajnej a tradičnej francúzskej rodiny.

Čo sme komu všetci urobili (2022) oficiálny HD trailer

Co jsme komu všichni udělali? (2022) | hlasy hlavních postav: Miroslav Donutil a Eliška Balzerová

- - Inzercia - -