Dnes je piatok, 19.august 2022, meniny má: Lýdia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

6 vecí, ktoré by ste mali urobiť predtým, než budete mať deti

jún 06, 2022 - 08:28
Deti rapídne zmenia váš život. Zrazu už nie ste len vy a váš svet. To síce nie je zlé, ale je to iné. Tí, ktorí naozaj veľmi chcú rodinu, privítajú zmenu s otvorenou náručou, ale aj oni priznajú, že váš život už nebude taký ako doteraz. Pretože je to tak, je dôležité žiť tu a teraz a prežiť či urobiť veci osamote, prípadne s milovaným partnerom.
Foto: 
shutterstock

Cestujte 

Cestovanie je veľmi dôležitá a zaujímavá činnosť, ktorá sa omnoho ťažšie realizuje s dieťaťom. Desaťhodinové lety, prespávanie v náhodných hosteloch, či putovanie v každom počasí, nie sú pravdepodobne najlepšie podmienky pre malé dieťa. 

Buďte spontánni 

Od sexu na podlahe po kúpu last minute letenky do Maroka. Proste to urobte. Spontánnosť je taktiež jedna z vecí, o ktorú pri dieťati do určitej miery prídete. Vychutnajte si skutočnosť, že nemusíte veci plánovať mesiac dopredu. 

Užite si čas sami pre seba 

Buďte sami a robte veci, ktoré vás bavia. Sústreďte sa na sebarozvoj a pestovanie lásky k sebe. Pokúste sa nájsť zamestnanie, do ktorého nebudete chodiť z povinnosti. Choďte sami do kina, strávte dovolenku či víkend v horách osamote. Pochopte, kto naozaj ste. 

Rozmaznávajte sa

Navštívte luxusnú reštauráciu s mesačným čakaním. Doprajte si kvalitnú kozmetiku, sauny či jogový pobyt. Oblečte si kvalitné drahé šaty, v ktorých každého očaríte. S príchodom dieťaťa budete nosiť väčšinu času praktické a pohodlné oblečenie, v ktorom vás vaše klbko šťastia môže kľudne opľuť a zašpiniť. 

Trávte čas s deťmi vašich blízkych 

Je dobré dopredu vedieť, čo mať dieťa naozaj znamená. Hoci ste určite presvedčení o tom, že ho chcete. Mať vlastné dieťa je síce úplne o niečom inom, než tráviť čas s dieťaťom vašej kamarátky, ale aspoň zhruba budete vedieť, čo vás očakáva. 

Majte sex s partnerom v celom dome 

Po príchode dieťaťa sa budete schovávať po tichu v izbe. Urobte to teraz a všade. Urobte to skôr než sa k vám omylom zatúla dieťa a bude mať veľa, ťažko vysvetliteľných otázok. 

- - Inzercia - -