Dnes je piatok, 19.august 2022, meniny má: Lýdia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Viete, čo je to tvrdá láska?

jún 13, 2022 - 14:00
Ako rodičia sme pevne pripravení chrániť naše deti – dokonca aj pred chvíľkovým nepohodlím. Premýšľali ste niekedy nad tým, že tieto momenty sklamania sú pre malé osobnosti nevyhnutné? Niektorým deťom so silnou vôľou nepomôže nič iné ako “tvrdá láska”. Ak sa chcete dozvedieť viac, čítajte.
Foto: 
shutterstock

Vyskúšajte tieto 3 stratégie láskyplného rodičovstva, ktoré deťom pomôžu získať sebadisciplínu a naučiť sa dôležité lekcie:

1. Zábudlivé dieťa
Keď vaše dieťa v panike zavolá zo školy a požiada vás, aby ste priniesli chýbajúcu úlohu, dlho o tom premýšľajte – najmä, ak ide o opakujúci sa problém. Nechajte ho znášať následky, aj za cenu zlej známky. Inak sa nepoučí.

2. Neposlušné dieťa
Ak vaše dieťa vytrvalo porušuje pravidlá, ktoré ste mu určili, možno budete musieť zakázať práve to, čo chce. Napríklad, ak ste nastavili limit pre videohry na jednu hodinu denne, ale ono to ignoruje a hrá dlhšie, konzola pravdepodobne bude musieť na chvíľu zmiznúť. Možno ostanete prekvapení koľko kreativity objavíte vo svojom potomkovi. Samozrejme po prekonaní prvotného šoku a hnevu.

3. Lenivé dieťa
Všetci máme jedno alebo viac detí, ktoré absolútne neznášajú domáce práce, alebo prácu akéhokoľvek druhu. Toto je ďalší prípad, keď “liekom” môže byť práve tá vec, ktorej sa snaží vyhnúť, a ktorá rastie len vtedy, keď ju ignoruje. A keď sme už pritom, táto stratégia je vhodná aj pre nás rodičov- postavte sa čelom tomu, do čoho sa vám najviac nechce. Deťom pôjdete príkladom.

- - Inzercia - -