Dnes je sobota, 25.jún 2022, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Oslávte Medzinárodný deň ZMRZLINY

jún 21, 2022 - 14:00
Leto bez zmrzliny je ako zima bez snehu. Len si predstavte, žeby ste sa počas horúcich dní neschladili chutnou ľadovou maškrtou. Zmrzlina má mnoho podôb, niekto preferuje nanuky, niekto vyjedá veľkou lyžicou rovno z téglika alebo siahne po klasike – zmrzline v kornútiku. Jedno je isté – 21. júna si zmrzlinu MUSÍTE dať, je predsa Medzinárodný deň zmrzliny!
Foto: 
Pegas

Ak si myslíte, že zmrzlina je iba kalorická bomba, prečítajte si, aké benefity z nej môžete!

Zmrzlina má blahodárne účinky na náš organizmus, avšak je dôležité vybrať si tú správnu zmrzlinu, vyrábanú z kvalitných surovín a samozrejme nezjesť za tonu J. Zmrzlina sa dokonca odporúča pri zápaloch ústnej dutiny, hrdla, ale aj pri nechutenstve.

  1. Zmrzlina vo všeobecnosti je bohatým zdrojom vitamínov, najmä vitamínu A, B6, B12, C, D, E, K a bielkovín.
  2. Obsahuje taktiež potrebné minerály ako  vápnik a fosfor.
  3. Konzumácia zmrzliny je skvelým zdrojom okamžitej energie.
  4. Zmrzlina povzbudzuje mozgovú aktivitu.
  5. Vyvoláva endorfíny šťastia, takže po konzumácii zmrzliny ste jednoducho spokojnejší!
  6. Zmrzlina je tiež antioxidant, posilňovač kostí a výborný antistresor.
  7. Ak konzumujeme zmrzlinu v rozumnom množstve, je prijateľná aj počas tehotenstva či pri dojčení.
  8. Súčasné nové receptúry myslia aj na celiatikov, ktorí si nemusia odopierať túto chutnú maškrtu. 
  9.  Zmrzlina je výborným pomocníkom na bolesť po odstránení krčných mandlí.

Spoznajte lahodnú a kvalitnú maškrtu

Kvalitná zmrzlina by mala byť vyrobená z pravej smotany. Skvelým tipom na ochladenie počas horúcich večerov a odmenu po náročnom dni sú zmrzliny Pegas Premium od značky Prima. Ide o spojenie lahodnej chute bez kompromisov - pravú smotanu a vanilku dopĺňajú rozličné príchute ako napríklad mandle, glazované orechy, jahody, čierne čerešne a mnoho iných kombinácií. To všetko je poliate kvalitnou čokoládou, ktorá spĺňa medzinárodnú certifikáciu RFA. Všetky zmrzliny sú bez lepku a vhodné aj pre celiatikov. Pegas Premium si môžete vybrať buď vo forme klasického nanuku v objeme 100 ml alebo vo väčšom objeme 460 ml vo forme tégliku.  Viac informácií nájdete na www.primazmrzlina.sk

Odožeňte stres niečím chutným! 

Možno sa práve aj vy nachádzate v období, kedy máte toho vyše hlavy. Každodenné starosti, striedajú ďalšie nečakané situácie a povinnosti, ktoré treba riešiť. Mnoho z nás zažíva stres na dennej báze, či už v súvislosti s našou prácou, školou, rodinným životom, drámou s priateľmi, problémami vo vzťahu, financiami, jednoducho stres je tu s nami pri hocijakej nečakanej alebo nepríjemnej situácii. Malé množstvo stresu je síce pre nás prospešné a umožňuje nám rásť či už po fyzickej alebo duševnej stránke, no nadmerný a chronický stres je pre náš organizmus škodlivý.  

Aktuálne prebieha skúškové obdobie či štátnice a mnoho z nás zažíva stres, ktorý vyplýva z predstavy o neúspechu. Väčšina študentov v súčasnosti okrem samotnej školy chodí aj do práce. A teda logicky po práci, v ktorej musia byť sústredení a vykonávať množstvo úloh, sa veľakrát nevedia dokopať k tomu, aby sa začali učiť a vôbec, niektorých mozog ťažko prijíma informácie večer, jednoducho ho už majú v “spiacom režime”. Avšak v ich hlavách sa premieta kalkulačka, ktorá ráta, koľko dní im ostáva do obávaného dňa “D”. A stres sa začne stupňovať, pretože už teraz je neskoro na učenie... Dôležité je správne nastavenie mysle a hneď to pôjde o niečo ľahšie.

Tipy tipy ako lepšie zvládnuť stres:

Doprajte si oddych 

Určite to mnohí poznajú, keď sa povedia štátnice, ihneď vás napadne, že je potrebné sa izolovať od okolitého sveta na určitý čas a učiť sa nonstop. Niekomu nechýba ani jedlo, ani spánok, nakoľko ho stres poháňa vpred. Ale po pár dňoch sa to na človeku podpíše a stratí viac, ako získa. Nie je dôležité len prejsť cez skúšku či štátnice, ale v prvom rade ju prežiť a dostaviť sa na ňu. Preto si treba po učení dopriať istú dávku oddychu, urobiť niečo, čo nás robí šťastným a vypnúť mozog aspoň na chvíľku. Prečítajte si relaxačnú knihu, doprajte si kúpeľ, zameditujte si. Alebo si kúpte antistresovú omaľovánku a uvidíte, že prídete aj na iné myšlienky ako sú štátnicové otázky a odpovede. A to predsa chceme! 

Plánovanie 

Najdôležitejšie je snáď to nešťastné plánovanie. Je potrebné si realisticky vymedziť cieľ, koľko otázok sa v daný deň budete schopní naučiť. Pozor! Nie je dobré si dávať príliš vysoké latky, pretože si to potom sami znechutíte. Treba si stanoviť taký počet otázok, ktorý vás dopredu neodradí. A pomalými krokmi ste bližšie a bližšie k vytýčenému cieľu. 

Nedá sa vedieť všetko 

Pri štátniciach sa stretávame s veľkým množstvom informácií, preto nie je možné, aby sme si všetko zapamätali. Skôr je potrebné pochopiť podstatu každej otázky a niečo k nej vedieť povedať. Ak si aj potiahnete otázku, o ktorej možno na prvé “pozretie” nič netušíte, neprepadnite panike. V pokoji sa zamyslite, pozrite, čo otázka obsahuje a niečo vás určite napadne, prípadne pospajáte nadobudnuté vedomosti, ktoré ste sa naučili a napasujete ich na danú otázku. Treba byť kreatívny a hlavne sa nevzdávať! 

A znovu sme pri tom relaxe 

Každý sa pri učení na veľkú skúšku či štátnice snaží prekonávať samého seba. Je to náročné obdobie, preto sa treba vedieť odmeniť. Ako sme už vyššie spomínali je vhodné si spraviť radosť, prípadne si dopriať endorfíny šťastia. Vedeli ste, že endorfíny šťastia získavate napríklad aj zo zmrzliny? Ale nie len takej hocijakej. Zmrzlina musí byť kvalitná a omámiť vaše chuťové kanáliky! 

Nie je zmrzlina ako zmrzlina... 

Mnoho z nás si myslí, že pojem zmrzlina označuje všetky druhy zmrzlín. Najčastejšie sa stretávame s týmito druhmi: zmrzlina, sorbet, sherbet či gelato.  

Zmrzlina – ide o opis sladkého, mrazeného dezertu, ktorý je zväčša vyrobený z mlieka, smotany, cukru, vajíčok a ďalších prísad. Konzistencia zmrzliny musí byť krémovitá, hladká a jemná. Nesmie obsahovať hrudky, veľké kryštály a ani vzduchové bubliny. Môže však obsahovať viditeľné čiastočky ochucujúcich zložiek ako napríklad ovocie, čokoládu a podobne. Správna zmrzlina by mala obsahovať minimálne 10% mliečneho tuku. Kvalita zmrzliny sa vyznačuje tým, že je vyrobená z pravej smotany.  

Gelato – ide o taliansky výraz, nakoľko “Gelato” po taliansky znamená zmrzlina, avšak v praxi nejde úplne o zmrzlinu. Mliečny základ je to, čo gelato a zmrzlinu spája, avšak gelato obsahuje menej mliečneho tuku cca 5 %. Gelato sa tiež podáva v mierne teplejšej teplote ako samotná zmrzlina, preto pôsobí lesklejšie a mäkšie. 

Sorbet – sorbet obsahuje minimálne 25 % ovocnej zložky v kombinácii s cukrom, vodou, sladenou šťavou či dokonca vínom, bez pridaných mliečnych výrobkov.  

Sherbet – môžeme tvrdiť, že ide o dieťa zmrzliny a sorbetu. Nakoľko ho tvorí zmes cukru, vody, ovocnej šťavy, či vína, do ktorej sa kvôli konzistencii a chuti pridáva malé množstvo mlieka, smotany alebo želatíny. To robí sherbet krémovejším ako je sorbet, ale nie zas tak krémový ako je zmrzlina. Tá obsahuje minimálne 10 % mliečneho tuku, zatiaľ čo sherbet približne 2 %. Základ však ostáva založený na ovocí. 

A možno sa zamýšľate, prečo sme nespomenuli nanuk. Čo je to vlastne nanuk? 

Ide o sladký, mrazený potravinový výrobok, ktorý sa vyrába na spôsob zmrzliny, čiže zo smotany, mlieka alebo ako ovocná dreň. Tekutina, či zmes je následne zamrznutá na drevenej paličke.  

Spoznajte kvalitu a jedinečnú chuť, ktorá zamrazí váš stres aspoň na chvíľu...

A bude to veľmi chutná chvíľa! 

Ide o spojenie lahodnej chute pravej smotany a vanilky, ktorú dopĺňajú rozličné príchute ako napríklad mandle, glazované orechy, jahody, čierne čerešne a mnoho iných chutných kombinácií. Toto všetko je poliate kvalitnou čokoládou, ktorá spĺňa medzinárodnú certifikáciu RFA.  Je to jednoducho Pegas Premium – zmrzlina v podobe nanuku, či vo väčšom množstve vo forme kelímku bez kompromisov. A navyše, túto chutnú maškrtu si môžu vychutnávať aj celiatici, nakoľko je bez lepku. Tak, čo už viete, ktorý Pegas Premium bude ten váš pravý útek pred stresom? Viac informácií nájdete na www.primazmrzlina.sk

- - Inzercia - -