Dnes je piatok, 19.august 2022, meniny má: Lýdia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz: Poznáme 8 finalistov projektu Nové tváre módnej scény

júl 04, 2022 - 20:34
Súťažná téma SVET BEZ DYMU projektu NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY, ktorý prinášajú Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz, tento rok zaujala naozaj veľké množstvo mladých návrhárov. Z nich porota dnes vybrala finalistov, ktorí svoje kolekcie ukážu verejnosti už začiatkom septembra.
Foto: 
Ramon Leško

"Teší ma, že z roka na rok sa do projektu zapája čoraz viac mladých a talentovaných návrhárov," konštatovala riaditeľka módneho podujatia Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz Mária Reháková. Ako dodala, projekt zameraný na vyhľadávanie mladých návrhárskych talentov v minulosti objavil množstvo dizajnérov úspeľných nielen na Slovensku, ale i vo svete.

ram_1077_2.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Vo finále počas jesennej série prehliadok Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz, sa väčšinou objavilo 6 finalistov. "Keďže tento rok bol plný skvelých úchadzačov, tak som porote navrhla postup až pre 8 mladých dizajnérov, aby sme Slovensku ukázali, aké talenty máme u nás doma," uzatvára Mária Reháková.

ram_1066_2.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Predsedníčku poroty Ivetu Lederer potešil aj návrat mužov medzi prihlásených finalistov. Po viacerých čisto ženských finále tak tento rok uvidíme až 2 mladých návrhárov.

Porotu počas výberu zaujala najmä vyzretosť študentov, ich zmysel pre detail a kvalitná kresba. Pri výbere zohrávala najväčšiu úlohu ich schopnosť odprezentovať svoje návrhy, ale i dodržanie súťažnej témy.

DO FINÁLE POSTÚPILI:

  1. Adam Ondrejka
  2. Ida Rapaičová
  3. Jakub Matiašovič
  4. Laura Lazarová
  5. Nikola Brxová
  6. Olena Minkova
  7. Sofia Plaskonisová
  8. Júlia Mirgová, Michaela Oračková a Erika Oračková

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

ROK 2021:

VIDEO: Ako vznikla víťazná kolekcia Juliány Brnákovej?

Poznáme víťazku súťaže Nové tváre módnej scény

ROK 2020:

Ema Vančová je Nová tvár módnej scény 2020

ROK 2020:

Projekt Nové tváre módnej scény 2019 pozná svoju víťazku!

- - Inzercia - -