Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Káva ako pomocník vzťahu

júl 15, 2022 - 10:00
Mnoho ľudí pije kávu, aby si dodali energiu a cítili sa nabudení počas celého dňa. Ukazuje sa však, že vaše každodenné espresso môže mať aj ďalšiu neočakávanú výhodu. Podľa novej štúdie môže káva skutočne pomôcť vášmu vzťahu s partnerom.
Foto: 
shutterstock

Podľa zahraničného psychologického portálu vedci nedávno našli súvislosť medzi kávou a vzťahmi. V podstate sa to všetko odvíja od kávy a spánku. Spomínaná štúdia skúmala 68 novomanželských párov a zistila, že väčšina manželov bola spokojnejšia, keď sa viac vyspali.

kavoholik_44.jpg

Káva ako pomocník vzťahu
Foto: 
Archív Kávoholik

Pýtate sa prečo? Čím viac ľudia spia, tým majú väčšiu kapacitu na prekonávanie negatívnych pocitov, týkajúcich sa vzťahu. A kde tu má svoje miesto kvalitná káva z lokálnej pražiarne? Ak viac spánku nie je možné splniť oddychom v posteli, pitie kávy môže byť účinnou alternatívou. Koniec koncov, konzumácia kofeínu pomáha zmierniť negatívne účinky nedostatku spánku, ako väčšina z nás už veľmi dobre vie. A práve vzhľadom na tieto skutočnosti, vznikla skúmaná hypotéza, že káva pomáha regulovať správanie v romantických vzťahoch práve v tých náročných dňoch bez spánku.

new_pics_39.jpg

Káva ako pomocník vzťahu
Foto: 
Archív Kávoholik

Milí kávoholici, pozdvihnite teda svoje šálky a doprajte si kávový zážitok spolu so svojou drahou polovičkou. Veď nie nadarmo mnohé dlhodobé vzťahy začínajú vetou: „Skočíme na kávu?“

- - Inzercia - -